Radovan Šifra
Kruhová
Křížový vrch
Další závod:
-
tatry červenec 2010

tatry červenec 2010

Vložil: vlasta, 9.7.2010 v 05:39
Kategorie: Hory
1.7. jsem si zahrál na mistra provianťáka, nakoupil hlavně sladké a vyjeli jsme směr Štrbské pleso. Po noclehu v autě jsme vyrazili na Popradské pleso, tam nechali část zásob a šli na první lezeckou cestu. Výběr byl jasný – Volia veže a Štáflovka za V. Pěkná pěti délková cesta. Při nejistém počasí jsme dalšího nic nelezli a po návštěvě chaty pod Rysi jsme se vrátili zpátky na Popradské pleso.
V sobotu jsme vyrazili do doliny Zlomisk na Ošarpance. Nejdříve Puškáčova cesta VI A1, pak slanění, svačina a s chutí do druhé cesty, Plškova cesta VI-. Obě cesty pěkné lezení v plotnách, občas spára, pět délek. Při návratu dolinou se nám o malé vzrušení postarala medvědice s dvěmi mláďaty. Naštěstí k bližšímu seznámení nedošlo.
V neděli se nám nikam daleko nechtělo, i když byl plán na Batizovský štít. Nakonec galerka v Ostrve a Puškáčův komín IV nebyla špatná volba.
Další program mělo být něco kolem Teriho chaty, ale deštivé pondělní ráno ve Starém Smokovci a po konzultaci v info. centru se nakonec jelo domů.
Foto s Tater na http://rafek.rajce.idnes.cz/tatry_cervenec_2010
Lezení zdar Vlasta a Danča